تعریف بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی متشکل از یک سیستم، که شامل قسمت های هیدرولیکی، مکانیکی و الکتریکی است که با هم دیگر در یک مجموعه هماهنگ شده و وظیفه ی جابه جایی را برعهده دارد. که اصطلاحاً به این مجموعه بالابر هیدرولیکی (الکتروهیدرولیک) گفته می شود.

آدرس شرکت ابتکار صنعت نوین

تهران – بزرگراه ایت الله سعیدی شهرک چهاردانگه شهرک گلدسته کوچه محمودیان کوجه کاج کوچه ماهان پلاک ۸
 ۰۲۱۵۵۲۴۰۸۷۲ –  ۰۹۱۹۹۲۷۶۷۹۱ – ۰۹۱۲۹۳۰۴۴۵4

بالابر هیدرولیکی زیرمجموعه بالابر بوده و یکی از پرفروش ترین انواع آن است. با توجه به استفاده از سیستم هیدرولیکی دارای ضریب امنیتی بالایی می باشد. در این سیستم برای انتقال نیرو از جریان سیال پر فشار در لوله ها استفاده می شود. به دلیل ساده بودن و استفاده کم از قطعات متحرک درصد خرابی و در نتیجه آن هزینه تعمیرات پایین می آید.

از این نوع بالابر برای کارکرد در شرایط مختلف می توان استفاده کرد از جمله در منازل مسکونی، انبارها، رستوران ها، بیمارستان ها، مغازه ها و … به طور کلی مکان هایی که محدودیت فضا دارند و امکان نصب و استفاده را دارد.

در ساختمان های قدیمی، خانه های دوبلکس، ویلایی معمولا از لحاظ اقتصادی به صرفه نیست از آسانسور استفاده گردد به همین منظور در این مکان ها هم به دلیل فضای مخصوص برای آسانسور در نظر گرفته نشده است. هم به دلیل هزینه ی بالای آن از بالابر هیدرولیکی می توان استفاده کرد.

بالابر هیدرولیکی خانگینصب بالابر هیدرولیکی برای منزل دوبلکس

طرز کار بالابر هیدرولیکی

نحوه کار بالابر هیدورلیکی به این شیوه است که با روشن شدن موتور برقی، بالابر به سمت بالا حرکت می کند. با روشن شدن شیر برقی بالابر به سمت پایین حرکت می کند.

زمانی که بالابر به سمت بالا حرکت می کند موتور شروع به چرخش می کند و پمپ هیدرولیک را به چرخش در می آورد و روغن داخل مخزن را به سمت جک هیدرولیک انتقال می دهد تا پمپاژ صورت گیرد در این لحظه است که بالابر شروع به حرکت می کند و به سمت بالا می رود و زمانی که بالابر به سمت پایین حرکت می کند، در صورتی که برق وارد بالابر شود، شیر برقی اجازه تخلیه روغن را به تانک می دهد. در شکل زیر به صورت شماتیک نحوه کارکرد بالابر هیدرولیکی شرح داده شده است.

کاکرد بالابر هیدرولیکیویژگی بالابر هیدرولیکی

از ویژگی های بالابر هیدرولیکی که باعث برتری نسبت به سایر سیستم های مشابه می شود، می‌توان به جرکت نرم بخصوص در شروع به حرکت، استهلاک پایین، سیستم نسبتا ساده و تعمیر راحت تر  و کم هزینه تر، قابلیت از انواع کابین مختلف بخصوص کابین شیشه ای، و همچنین و قابلیت استادن دقیق در طبقات می توان اشاره کرد.

یکی از نقاط ضعف بالابر هیدرولیکی سرعت پایین آن است که امروزه با توجه به پیشرفت تابلو فرمان آسانسور هیدرولیکی میتوان آن را به سرعت 1 متر بر ثانیه رساند که سرعت قابل قبولی است.

برای امکان سنجی نصب و استفاده از بالابر هیدرولیکی می توانید به صورت رایگان با شرکت ابتکار صنعت نوین در تماس باشید. و مشاوره در زمینه ی نصب، تجهیز و انتخاب نوع سیستم را رایگان دریافت کنید.

مزایای استفاده از بالابر هیدرولیک

از ویژگی های بارز بالابر هیدرولیک می توان به نرمی در حرکت، استهلاک پایین، قابلیت استفاده از رنگ های مختلف(هماهنگ با فضا) عدم نیاز به چاهک و… را می توان نام برد.

به دلیل استفاده از جک هیدرولیک احتمال سقوط صفر درصد است و حرکت رو به پایین به وسیله ی نیروی جاذبه و کنترل جک هیدرولیک انجام می شود و حتی در صورت قطع برق یا موتور خاموش امکان پایین آمدن وجود دارد.بنابراین تحت هیچ شرایطی بین طبقات گیر نمی افتد. هم از داخل اتاقک و هم از بیرون آن امکان کنترل وجود دارد.

مصرف برق سیستم بالابر هیدرولیکی به دلیل استفاده از برق تک فاز (عکس آسانسور که از برق سه فاز استفاده می کند) می تواند بهترین گزینه ی برای استفاده خانگی و تجاری باشد. هزینه ی نگه داری و استفاده از آن ها هم خیلی کمتر از سیستم های مشابه است.

نکات بالا ویژگی های مهم بالابر هیدرولیکی بود که به آنها اشاره کردیم اما مهمترین دلیلی که می تواند استفاده از بالابر هیدرولیک را از سایر سیستم ها متمایز کند امکان استفاده حتی در فضای محدود و عدم نیاز به چاهک می باشد.

بالابر هیدرولیکی یا آسانسور؟

ایمنی، سرعت و قدرت شاید سه دلیل عمده برای استفاده از بالابرها باشد. گسترش کارخانجات، افزایش ارتفاع ساختمان ها و اهمیت سرعت در ساخت و ساز و جابجایی موجب شده تا انسان ها علی رغم هزینه های جانبی از بالابر استفاده کنند.

شاید بالابرها را با آسانسورها اشتباه بگیرید. این دو محصول در ظاهر یک کار را انجام می دهند اما در عملکرد تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. سیستم بالاکشنده، میزان ایمنی، تابلو کنترل کننده و اتاقک ها همگی مواردی هستند که در بالابر و آسانسورها کاملا متفاوتند.

آسانسورها معمولا از یک اتاقک محصور تشکیل شده اند که با استفاده از موتور و سیم بکسل به بالا کشیده می شوند، حال آنکه در وجود چیزی مانند اتاقک محصور همیشه لازم نیست، سیستم بالابرنده آنها نیز انواع متفاوتی دارد. آسانسورها معمولا به یک تابلو کنترل مجهز هستند و برای حرکت نیاز به یک ریل یا نرده دارند در حالی که کنترل بالابرها ساده تر و با کنترلرهای دستی انجام می شود. علاوه بر این برای حرکت نیاز به ریل یا نرده کشی هم ندارند. بخشی از بالابرها حتی به صورت متحرک و قابل جابجایی ساخته می شوند. همچنین عملکرد بالابرها می تواند برقی و دستی باشد و به طور کلی می توان گفت که هزینه اجرای بالابرها در مقایسه با آسانسورها بسیار کمتر است.

بالابر هیدرولیکی خانگی

بالابر هیدرولیکی خانگی یکی از انواع پر فروش بالابرهای هیدرولیک می باشد که برای ساختمان های مسکونی و منازل استفاده می شود. این مدل بالابر در انواع مختلفی و با کارکرد های متنوعی ارائه می شود.  شرکت بالابر هیدرولیکی ابتکار نوین صنعت ارائه دهنده تمامی خدمات ساخت، فروش و نصب بالابرهای هیدرولیکی خانگی را بر عهده دارد.بالابر هیدرولیکی خانگی

از بالابرهای هیدرولیکی خانگی می توان در آپارتمان ها، ویلاها، خانه های دوبلکس، آپارتمان های کمتر از 4 طبقه و  … استفاده کرد. برای سهولت راحت تر در بین طبقات خانه های ویلایی می توان از آن استفاده کرد تا جابجایی وسیله و افراد راحت تر انجام گیرد.

بالابر خانگی هیدرولیکی یکی از انواع بالابر هیدورلیکی می باشد که امنیت بسیار بالایی دارد و موارد استفاده آن بسیار متعدد می باشد. از این نوع بالابر علاوه بر منازل برای فروشگاه و مکان های اداری و صنعت نیز می توان استفاده کرد.

بالابر هیدرولیکی خانگی

با توجه به نوع کارکرد و با توجه به ابعاد محل نصب و ابعاد مورد نظر مشتری ساخته می شود.

تیم مجرب ابتکار نوین صنعت پس از تماس مشتری، برای امکان سنجی نصب و مشاوه به مشتری یک نفر متخصص را به محل اعزام میکند.

انواع بالابر هیدرولیکی ثابت

بالابرهای ثابت زنجیری و کابلی هیدرولیکی

مزایا

سرعت بالاروی زیاد، ظرفیت متوسط، سایز میز متوسط، عمق چاهک بسیار کم

معایب 

ایمنی کمتر نسبت به سایر بالابرها، لزوم استفاده از گایدریل در اطراف میز

بالابرهای ثابت آکاردئونی

مزایا 

ایمنی مناسب، عمق چاهک کم نسبت به سایر بالابرها به عنوان مثال برای کورس ۷ متر و ظرفیت ۵ تن امکان طراحی با عمق چاهک ۷۰ سانتیمتر وجود دارد، امکان استفاده بدون گایدریل، قابلیت طراحی برای ظرفیت‌ها و تناژهای بالا، امکان طراحی میز کاری گسترده

معایب 

سرعت بالاروی کم، وابستگی ارتفاع به طول میز

بالابرهیدرولیک کابین شیشه ای

حداکثر ارتفاع :

5 تا متر

جنس کابین 

استیل و شیشه

نوع محرک 

محرک هیدرولیکی

نوع درب

اتوماتیک

تعداد طبقات 

1 تا 5 طبقه

Copyrighted.com Registered & Protected

آیا درباره خدمات ما سوالی دارید؟